28 Kasım 2009 Cumartesi

Körolasın Kurban Baryamı!
Ah o Camp Nou'da ben de olaydım,
Barça, Barça, Barçaaaaa diye böğüraydım!
Geçen sene bu vakıtlar gitmiş olduğum El Clasico'ya gitme serüvenimi kendim için bir El Clasico'ya çevirme çabalarım, muhtelemen bu habarı verdiğim bir takım kem gözlerin nazarı yüzünden sekteye uğratılmıştır! (Cümle devrikmiş düşükmüş umrumda değil! Gidiyordum ulan! Barnağımın ucundaydı) Şişler girer inşallah o gözlere
Hayatımda ilk defa Kurban Bayramında bir kuzu kadar mahzun, bir boğa kadar kızgınım. Öncelikle Barcelona'da ikamet eden Katalanlara en derin küskünlüklerimi bildirmek istiyorum. Tamam takımınızı seviyorsunuz ama insan 100 bin kişilik stadyum yapar da kombinesini komple satar mı be kardeşim! Fenerbahçe değilsiniz ki siz! Altı üstü bir Barcelonasınız! Kasımpaşa gibi köklü kulüplerle ve Yılmaz Vural gibi kurt hocalarla uğraşmayorsunuz ki! Altı üstü Real Madrid maçı lan! Gidin Kurbanınızı kutlayın evinizde ibneler! Gitmeyin maça!
Sinanım sağolsun bir gününü bilgisayar başında geçirip barnağını refresh butonundan çekmemek suretiyle 2 tanecik bilet bulmaya çalıştı ama nerde! Herkes tutturmuş gidicem diye! Ne varsa bu maçta anlamıyorum ki!
Neyse sonuç olarak eğer Kurban Bayramı yüzünden İstanbul-Barcelona uçak biletleri bokunu çıkaracak kadar pahalı hale gelmeyeydi, Sinanıma "koy götüne kardeşim kaç paraysa bas alalım" diyesiydim. Ama olmadı, yanarım olmadı.
Bu ülkenin bu kadar dışa açılması iyi olmadı kardeşim! Ben bunu bilir bunu söylerim. Nerde eski Kurbanlar! Hep birlikte ailecek bir araya geldiğimiz, koyunu kesip etini kavurup rakıyla birlikte mideye indirdiğimiz o güzel, o içine kapanık Kurban Bayramları! Bok mu var lan Kasımın 29'unda Barcelona'ya doluşacak şerefsizler!
Nihayetinde yukarıdaki fotoğrafın tekrarlanacağı bir pazar günü bizi bekliyor. Maalesef evde eda edeceğim El Clasico'yu, yerim Kurban'ını.
Gidemedim oooooy gidemedim.

2 yorum:

No More Virgilius dedi ki...

http://unaielorza.files.wordpress.com/2009/04/foto-mestalla.jpg


Buraya gidersen haberim olsun üstad :-)

(Valencia'nın Mestalla'sı... Hayalimdeki stad...)

Gökhan dedi ki...

Bu stad değil baba, bu ne ben anlamadım :)