7 Mayıs 2011 Cumartesi

Bugünlerde buraya bir şey yazmıyorum. Farkındayım. Bugünlerde çok fazla şey yazıyorum. Çok fazla şeyi bir arada düşünüyorum ondan buraya ne vakit ne de güç kalıyor. Bir de şu var tabi, her yerde, her alanda olduğu gibi burada da bir rolü oynamak zorunda olduğumu farkettim. Burada da bir maskem var ve bugünlerde o maskeyi takasım yok. Olanlardan sadece kendim sorumluyum. Devlet büyüklerimin affını dilerim.

Ama biraz önce tuvalette aklıma gelen bir mesel var onu da paylaşmadan etmeyeyim

Üzerinde Yeşil Dev Hulk'un yüzü olan bir donum var. H&M'in biz götü çocuk kalmış erkeklere müthiş bir hizmeti bu çizgi roman karakterli donlar. Bu donu Budapeşte H&M'den almıştım. Biraz önce etiketine baktım "Made in China" yazıyordu. Hulk'un ağır takipçisi değilimdir ama süper kahramanlık kariyerinin bir yerinde kızıl Çinlilerle karşı karşıya gelmiş olması ihtimali yüksek. Şimdiyse üzerinde onun resmi olan bir iç çamaşırı Çin'de üretilip Macaristan'da satılıyor. Globalleşme mi bunun adı, post-modernizm mi bilmiyorum. Bir tek şeyi biliyorum. Hulk'un savaşacak düşmanı kalmadı artık. Afganistan tepelerinde Taliban'a karşı mı savaşacak? Ya da Süpermen gibi özgür bir İran için Amerikan vatandaşlığından mı çıkacak? Kim yendi? Kim yenildi? Arada güme giden kim oldu?

Sonuç olarak, götü çocuk kalmış erkeklere tavsiye ediyorum bu seriyi. Bende Örümcek Adam, Süpermen ve Kaptan Amerikalısı var. 

Hiç yorum yok: