17 Ocak 2009 Cumartesi

Bir not daha

Roma'da Pantheon'un karşısındaki sokağın içinde La Rosetta diye bir restoran var, Lonely Planet tavsiye edoor kendisini, bir kere yemek yedik ben de şiddetle tavsiye edoorum artıkın, ama cebiniz dolu gidin çünkü boşaltıyorlar hafiften.

Neyse efendim, o güzel ve hafif serin yaz gecesinde daracık sokağı daha da daraltma pahasına restoranın önüne atılmış masalardan birinde, zevcemle harika bir Şardoney'in dibine istakozlu makarnayla vururkene içeriden Massimo D'Alema çıktı. Hatırlayanlar bilir kendisi eski İtalyan başbakanı, şu anda da yeni kurulan Demokratik Parti'den milletvekili. Amca yemiş istakozunu, havyarını filan, ailesiyle birlikte dışarı çıkıyordu. Uzakta, oldukça uzakta iki adet sivil polis etrafı kesiyorlardı ataşan sataşan olmasın diye.

Nedense bu geldi bugün aklıma, sonra hemen arkasından da Bambi'de dilli kaşarlı yiyen Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı.

La Rosetta nereee... Bambi nere... Ha, Massimo'yla Tayyip'in arasında da ben duruyorum tabi bu arada

2 yorum:

Borsalino dedi ki...

Rosetta süper bir restoran gerçekten de. Hayır gittim oradan biliyorum, işkembeden atmıyorum. Ayrıca ne tesadüf, o gün ben de Massimo biraderimi görmüştüm orada. Kavunlu da şarap içmiştim. Hesap da kaçmıştı bir tarafıma.

Müge dedi ki...

Hehehe...sizi şapşallar :)
(Beni özlediniz mi? Ev bensiz bir sessizliğe mi büründü? Arayın beni, size bir telefon kadar uzağım. Kıjım, elini ver sen de.)