28 Mart 2008 Cuma

Gurk

O kadar çok yazmak istiyorum ama o kadar çok yoruldum ki yazmaktan, hiçbir şey yazabilecekmiş gibi hissetmiyorum kendimi. Yazmak meslek olarak yapılmasın, bütün dünya kardeş olsun. Çok yorgunum. Çok yorgunum.

14 yorum:

dide dedi ki...

bugün televizyonda gani müjdeyi izledim. öğrenciylen öğrencilik zorunluluk olduğu için karikatürler çizermiş. mesleği bu olduğu zaman yazmaya geçmiş. yazmak da zorunluluk olunca yat alıp denize açılmış. malesef ki böyle. ama ben bunu öğrenince sevdiğim mesleği yapmanın o kadar da önemli olmadığını düşünmeye başladım. madem sıkılacağım, en azından sevdiğim meslek; hep uğraştığım ama hiç ulaşamadığım sevgilim olarak beni tetiklesin diyorum. çok mu saçma?

banadair_berrin dedi ki...

unuttum derken bıle aslında unutmamak gıbı, yazmaktan yoruldugunu yıne yazarak anlatmak gıbı...

fish dedi ki...

abi bi işten sıkılınca diğerine geç...

yazmatan sıkıldıysan azcık da oyna...

hem biz de izleriz :P

33 e 5 kala ekşın yap..

Gökhan dedi ki...

Dide ben de "ulan madem çalışacaz bari zevk alacağımız bir işte çalışalım" diyerek çıkmıştım yola. Bir de "ben dokuz beş bir masanın başında oturamam arkadaş!" demiştim. Şimdi dönüp baktığımda yaptığım işten eskisi kadar memnun olmadığımı gördüm. Üstüne daha da kötüsü bazı günler masanın başına oturuyorum öğlen onikide sabah altıda ancak kalkabiliyorum. Bir çıkış yolu arıyorum, çok güzel bir benzetmeyle söylediğin gibi hiç ulaşamadığım sevgilim gibi beni tetiklesin istiyorum işim. Hiç saçma değil söylediğin, ama bu nasıl olacak ben, en azından kendi adım henüz yolunu bulamadığımı söyleyebilirim

Gökhan dedi ki...

berrin, tam olarak öyle. o kadar uzun süre düşündükten, kurup bozduktan, yazıp silip yeniden yazdıktan sonra gene oturup blog yazmak da aynı yola çıkıyor zaten.

Gökhan dedi ki...

fish, bir çılgınlık yapıcam ama o oynamak mı olur başka bir şey mi olur henüz bilmiyorum. eylemlerimiz devam edecektir bizi izlemeye devam edin!

dide dedi ki...

ben şuan bir karar aşamasındayım, bir yol ayrımındayım da o yüzden saçma olur mu demiştim:)
bütün ömrümü pişman olarak geçirmek istemiyorum. ama bütün ömrüm boyunca össye hazırlanmak da istemiyorum. çok kararsızım. kolay gelsin sana.

an(ı)lık dedi ki...

bahar geldi:))

PuCCa dedi ki...

kız olmayı bu yüzden seviyorum
biliyorum bi gün manyakj zengin bi adamın karısı olcam ve yardım dernekleri takı toka kursları akmerkez arasında salına salına gezip tozacam, heriften sıkıldığımda da boşayıp nafakamı yiyecem...
Böyle birşey olmasa bile çalışmaktan sıkıldığım anlarda bunu hayal ediyorum, sabret puccacanım sabret yakında köpek olcak burası sana diye kendimi teselli ediyorum.. naparsın umut fakirin ekmeği :P

Gökhan dedi ki...

Ah puccacım be erkeg olmanın zorlukları üzerine bir yazı yazdıydım bi tane daha yazacam anasını satayım bak şimdi sen böyle deyince gene depreştim. Sizin her zaman bir kaçış noktanız var ne olursa olsun. Başarabilirsin elbette ama başaramadığın zaman bir anda hayatını değiştirebiliyorsun. Ha bu demek değildir ki sen başaramayacaksın. Ben çok umutluyum senden :)

fish dedi ki...

yazmak istemiyorum derken çok ciddiymişsin :PP

buraya bile yazamadın daha bişi :)))

Gökhan dedi ki...

Az kaldı, geliyorum!

Lollius dedi ki...

bir de "çok yorgunum / beni bekleme kaptan" var ki onu da hemen şuracığa yazmak istedim, ilk okuduğumda aklıma o geldi.

Gökhan dedi ki...

o şiir çok fena bir şiirdir. Nazım Hikmet'in neredeyse tüm şiirleri gibi çok fena bir şiirdir. Cem Karaca da güzel söylemiştir. Ben özellikle geçen sene işten içim dışıma çıkmışken sıklıkla mırıldanırdım o şarkıyı. Şimdi aklıma getirdin Lolyus, başka bir Nazım şiirini koymak istedi canım bloga, e haydi o zaman ne duruyorum