30 Temmuz 2008 Çarşamba

Aklıma Takılanlar-2

Gittiğim her ülkede kumarhanelere uğrarım. Kumar tutkum olduğu için mi? Asla! Ama şehirlerin iç yüzünü çarşıları kadar kumarhanelerinin de gösterdiğine inanıyorum. Aklıma takılan soru ise şudur. Neden Türkler ve Araplar bir kumarhanenin olmazsa olmazıdır? İçinde bir Türk'e ya da Arap'a rastlamadığım kumarhane olmadı benim bugüne kadar. Kendi ülkelerinde yasak da ondan gibi bir cevapla gelmeyiniz çünkü bu Araplar ya da Türkler kumarhanenin olduğu ülkelerde ikamet ediyor genelde. Yani elin Fransızı Paris'te nerde Blackjack oynanacağını bilmezken elin Arap'ı neden o mekanı kendine mesken tutuyor mesela? Benim aklıma takılıyor kardeşim böyle şeyler!

6 yorum:

Adsız dedi ki...

Bir kumarın eksikti, boyu devrilesi! Gül gibi Borsalino'cuğuma yazık. :P
Bu arada ben de değişik ülkelere gidip, her gittiğim yerde gecede ikiden az olmamak şartıyla striptiz barlara gitmek istiyorum. Ama barın sosyolojisine girmek istemiyorum.

Gökhan dedi ki...

hahahahahaha asıl kumarbaz senin borsalinocuğun canım benim, haberin yok! :)

Adsız dedi ki...

Öyleymiş ne yazık ki. Taş okeyi, ikili ganyanı, futbol üstünden iddia oynaması, kumarhanelerde yediği paralar...Erzincanlılar Kıraathanesi'nde yetişmiş sanki. Bu ne biçim kadınmış yav?
Sen de şahitsin, Kerem için söylemediği laf kalmadı ama söz konusu maç olunca, 'Aaaa, gitsene çocukla maçlara, niye böyle yapıyorsun? falan der. Bir yüz bulsa beni sırasıyla futbola, ganyana, kumara alıştıracak aklınca. Allahtan karakterli bir kadınım da laflarına kulak asmıyorum.

halimdenhali dedi ki...

Merhaba... Virgilus'un oradan atladım buraya .))

Türkler ve Araplar, özde hayatla kumar oynarlar hep! eğer oynamasalardı sen orada olmazdın .))

hacı hacıyı mekkede hoca hocayı tekkede bulurmuş misali .))

ancak iyi bir tesbit.

Gökhan dedi ki...

zaten bu gözlemin her yerinde bir adet türk olarak ben olduğum için neresinden tutarsan tut doğru oluyor hehehehe

Adsız dedi ki...

Bilmiş şey. :P
Fakat dikkat ediyorsan Borsalino'ya sataşıyorum; kağıt oynayan gördüm mü, "Sen bilirsin, söyle bakalım ne oynuyorlar?" diyorum. Pazar da arayıp "Son ayakta takıldım, Albatur'u mu Rising Sun'ı mı yazayım?" diycem.