6 Temmuz 2008 Pazar

Leyleği havada gördüm ben

Ukalalık olsun diye değil ama yıllardır hayalini kurduğum bir şey olduğu için yazıyorum bunu, kendime not olarak.
Dün sabah Viyana'da uyandım. Öğlen Güney Macaristan'da Heviz'deydim, akşam Budapeşte'deydim, gece İstanbul'daydım. Bugün sabah İzmir'deydim, şimdi Sakız Adası'nda önümdeki Kordonboyu'ndan geçen insanları seyrediyorum. Ben böyle yaşamayacaksam öleyim daha iyi zaten.
Viyana hakkındaki izlenimlerimi önümüzdeki günlerde yazacağım. Bir tek şey söyleyebilirim şimdilik. Viyana'ya gidiniz. Mutlaka gidiniz. Üzgünüm Polente :)

5 yorum:

polente dedi ki...

Biliyordum, sırf o birbirinden nefis kahveleri sebebiyle bile es geçemeyeceğimi bilmeme karşın gene de bir minik bir ümit yeşertmiş idim.

Ah ah Gökhan abi o leylek ve ben uzun zaman önce küstük sanırım, hayatımı salak bir ikigen içine tıkıştırdım gitti. Malumunuz ekmek parası, ekmekten fazlasına da yetmiyor zati.
Aman diyeyim böyle yaşamazsam ölürdüm demeden önce çok tikkat etmek gerek ben de öyle diyordum şimdi bakınız halime. Hem giden var gidemeyen var canım, bi taraflarım şişiyor reja edeceğim.

Adsız dedi ki...

Ya ben başka birşeyi merak ettim. Şimdi sayfanın sağında altında cebiz yazan bir fotograf var ya, kim o kuzum? Sen misin? Bağlara bahçelere vermiştin kendini bir ara da, lahanalardan süne zararlısı mı ayıklıyordun? Derhal o fotoğrafın açıklamasını istiyorum!
Ayrıca Kızım'ı çok özledim ben yaaa. Bir de size Ikea'dan köpek pisliği torbası aldım. Şükredin Ikea kek kalıbı almadım. Bu arada Borsalino'ya söyle dedikodu var dedikodu! :)

Nes dedi ki...

maaşallah maaşallah nasıl bir gezme programıdır öyle :)..

SEVALYANGOZ dedi ki...

iyi kotu bircok yer gezdim.ama viyana da hissettiklerimi hissetmedim.ben ki turk kahvesi disinda kahve icmem .
kartnerde ;eurostar kafade piyano esliginde bir melange a hayir diyemem. viyana gibisi yok:)

Gökhan dedi ki...

Polentecan yapacak bir şey yok gitmek lazım görmek lazım Viyana'yı. Bu sefer de çok fena depreşti benim kaçıp gitme hayallerim, başka bir hayat mümkün. Mümkün olmak zorunda ben bunu bilmeden de yaşayamam yav!

Mügecim cebiz adını verdiğim o fotoğraf bundan üç sene önce ananemgilin yaylasına ceviz toplamaya gittiğimiz zaman çekilmişti. Bir toplama kampı disipliniyle kilolarca ceviz toplamıştık sabahtan akşama, canımız çıkmıştı, o günlerden bir fotodur o. Bu arada ben de kızımı çok özledim. Hatta Maya'yı bile çok özledim böhü...

Nes, yıllarca pasaportu olup parası olmayan, sonra da parası olup pasaportu olmayan bir insan olarak yaşadıktan sonra en sonunda ikisini birleştirebildim ve verdim kendimi yollara. Elimden geldiğince fink atıyorum dünyanın etrafında.

Sevalyangoz, melange güzeldi, yanında peynirli strudelle daha da güzeldi, sokaktan geçen güzel kızlara bakarak ve sigarayla daha da güzeldi