17 Ağustos 2010 Salı

Sabah Saçmalamaları

  • Nefrit olmaktan nefrit ediyorum!  (Hiç olmadım o ayrı)
  • O değil de, insanın idollerinin kendini bozması kadar kötüsü yok be... Kimseye güvenemiyosun bu hayatta. İşte bu yüzden, sırf bu yüzden gerçek idol kendini bozmaya fırsat bulamadan ölen idoldür. Gözünün yağını yiyim Jim Morrison'un ve diğer 27'liklerin.
  • Kendimi kaybedercesine dolaşmak istiyorum New York sokaklarında.
  • Amerika Irak'taki muharip askerlerinin sonuncusunu da bugün geri çekmiş bulunuyor. İşte asıl eğlence bundan sonra başlayacak.
  • Yeni çıktı bu "bebek" modası. Gülben Ergen'in çocuğundan çıktı sanıyorum. Hülya'nın Zehrasına neden hiç Zehra bebek demedik? Ayıp olmayor mu? Şimdilerde 5 yaşına kadar bütün çocuklara Kıl Bebek Tüy Bebek deniyor haberlerde. Baby Jesus sen nelere kadirsin. Bir kere daha anlıyor ki deli gönül, bir dil sözcüklerden bozulmuyor. Türkçe pratik dildir, yabancı dilde bir kelimenin karşılığını bulamıyorsa, şak diye alır içselleştirir ama o kelimeyi kendi cümle yapısının içinde eriterek yapar bunu. Ama artık sadece kelimeleri değil, kullanım kalıplarını da taklit etmeye başladı İngilizce'yi içselleştirecek kadar iyi eğitimden geçmiş yeni kuşaklar. Baby Jesus oldu mu sana Sadettin Bebek? Huzur'u okuyun ne bileyim Esir Şehrin Mahpusunu okuyun orada buralara özgü bir musiki vardır. Bizim şu anda hızla kaybetmekte olduğumuz bir musiki. Yerine buralı olmayan ama asla oralı da olamayacak bir ıslık koyuyoruz sadece. Acı be abi! (Ulan nerden nereye gelmişim! Burası neresi?)
  • Hafize hafize kaybı yaşamış olarak geri döner hafıza. Kih kih kih...

2 yorum:

bellatrix dedi ki...

Baby Jesus :)
Saptama süper.

Gökhan dedi ki...

Ugh!