16 Ağustos 2010 Pazartesi

Vedağğğğğ!!!

Biraz önce Veda'yı seyrettim. Başlangıçta bir beş dakika filan normal hızda, sonrasında hızlandırarak. Film hakkında bir kaç notum var.

1) Lisede inkılap tarihi görmüş herhangi bir vatan evladı bu filme niye gider? Onun yerine Bayram Bayraktar'ın inkılap tarihi kitabını aç oku, bir de arkasından Sarı Zeybek patlat tamam. Ne ki şimdi bu?
2) Eğer farklı bir yerden bakmayacaksan, resmi tarihin sınırları içinde, ne etliye ne sütlüye bulaşmadan film çekeceksen Cin Ali'nin maceralarını çekseydin be Zülfüm!
3) Hadi bunların hiçbirini yapamadın, bari savaş sahnelerini yüklenseydin diyeceğim ama onlar zaten oofff offf! Pankreas güreşçileri bile filmdeki figürasyondan daha iyi rol keser. "Hain düşman al sana bombe!" kıvamında takılan bir takım elli liralık figürasyonları kameranın önünden geçirmekle savaş sahnesi çekilemeyor. Ziya Abi'den hiç mi ders almadın Zülfüm? Niye yiyemeyeceğin havucun altına yatıyorsun ben onu bir anlasam!
4) Niye ki bu film yani şimdi? Niye? Gerçekten ben anlamadım. Altında art niyet arıyorum ben bunun artık. "Abi hazır Atatürk trend, kimse de doğru dürüst bir Atatürk filmi yapmıyor, çakalım bunu, Genelkurmay her alaya bi tane alsa apartman üstüne apartman dikeriz yemin ediyorum!". Bu mudur yani?
5) Sinan Duzcu kardeşim, insanın kumral mavi olması Atatürk oynamasına yetmiyor, önce biraz yetenek sonra da çooookça çalışma lazım. Hiç mi metod oyunculuğu diye bir şey duymadın güzel kardeşim?
6) Kazım Karabekir'i oynayabilecek bir tane insan evladı oyuncu kalmadı yok mu da Sanayakınsunayakın'ı oynatıyorsun. Onun çipil gözleriyle, biraz önce sudan çıkmış balık ifadesiyle beni başbaşa bırakıyorsun Zülfüm? Nasıl bir işkence planladın lan sen bize böyle!
6) Ayıp ama ya! Zaten hava sıcak yarım saattir nefes alamıyorum sizin yüzünüzden lan! Göğsüm sıkıştı lan! Ayıp lan! Ayıp!

2 yorum:

PUFFY dedi ki...

Livaneli'ya olan antipatim ile dönem filmlerine olan sempatim doğru orantılıdır.Bu sebeple uzun uzun düşündüm geçenlerde dvd sini alayım mı diye carrefour'da.
Nihayetinde almadım,almadığıma da şu an itibariyle memnun oldum.

Gökhan dedi ki...

Filmi aldıktan sonra kapın çalıyormuş, milli eğitimden müfettişler geliyomuş, seni sınava tabi tutuyolarmış, bilemezsen kars'a tayinin çıkıyormuş, o yüzden de iyi olmuş izlemediğin :P