18 Eylül 2010 Cumartesi

Yaşasın! Video Meselesini Çözdüm!

Teknoloji özürlü bir blog yazarı olaraktan yıllardır hayalini kurduğum fakat bir türlü beceremediğim, araştırıp bulamadığım, utancımdan da soramadığım video yükleme bokunu becermiş bulunuyorum ve de görmemişin oğlu olmuş çekmiş çükünü koparmış yapıyorum! Alın size beni hasta eden ve döndürüp döndürüp dinlediğim üç adet Battlestar Galactica parçası. Parçaların sahıbısı olan Bear McCreary'nin, All Along the Watchtower gibi bir şarkıyı Türkçemize kazandıran Bod Dylan'ın ve Battlestar Galactica'yı 80'lerdeki kiç halinden (çocukken de onun hastasıydım) çıkarıp hayvan gibi bir epiğe dönüştüren Glenn A. Larson dayıya teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Birinci parçamız Gaeta's Lament.İkinci parça Kara'nın babasının yıllar önce kendisine çaldığı melodiyi hatırlaması. Dizide bu parça öyle bir sahnenin üstüne gelir ki "Vay ananı bacını!" dedirtir adamaSon olarak da All Along the Watchtower'ın Bear McCreary versiyonu. Bu da çok fenadır allah için!Hadi bakalım dinleyin de durulun!

5 yorum:

HÜSEYİN USTA dedi ki...

Senden daha beteri var şarkı ve video yayınlayamadığım gibi yayınlananlarıda göremiyorum.anlıcağın senin videlarıda göremedim.

Gökhan dedi ki...

Ktunnel'dan gir ustacım en kolayı :)

sarya dedi ki...

Emeklerine değmiş. hepsi çok güzel. :)

Gökhancım video ve müzik demişken, bir blog sitesi var takip etmeni çok isterim. Kuytu (blogger) bu konuda epey zaman ve emek harcıyor ama buna değiyor. Seçtiği müziklerin hepsi birbirinden harika.

http://yahnihalda.blogspot.com/2010/09/physics-of-meaning-destiny-reveals.html

sarya dedi ki...

Beceriksizlik nasıl olurmuş gör adrese tıkladığında siteye gitmeni isterdim ama olmadı.
adres çubuğundan gidiver.
Sevgiler.

Gökhan dedi ki...

Tetkik ediyorum Saryacım :)