Ana içeriğe atla

Ya ama yaaa!


Milliyet.com.tr sonunda bunu da başardı Erzincan-Sivas Karayolunu durdurabildi! Güzel gazeteci kardeşlerim, internet oynatıcısı gençler, hiç mi editörünüz düzeltmeniniz yok sizin ben anlamıyorum ki! Bu ne lan!

Yorumlar

bellatrix dedi ki…
+1 rep

simdi isi gucu birakip editor olmak var da, bu coplugun neresinden baslayacaksin... denizyildizi hikayesi gibi bi ucundan girismek mi lazim ki?
Gökhan dedi ki…
Bu çok zor bir şey değil ama ya, dilini bilmeyen adam gazetecilik yapıyor, ben de pilot olacam anasını satayım! Nasıl olsa hiç kimse hiç bir şeyi sallamıyor artık bu ülkede.
sarya dedi ki…
Ol anasını satayım neyin eksik. :)
Haklısın, hiç kimsenin hiçbir şey umrunda değil. umrunda olan bir avuç insanla da işler yoluna girmiyor. bu ülkenin derdi sıkıntısı bitmez canını sıkma be Gökhan.
Gökhan dedi ki…
Geçen Mehmet Demirkol da bu konuda konuşuyordu. "Yok biz şöyle milliyetçiyiz yok böyle vatanseveriz... ama -de -da'yı ayrı yazamıyorsan neyin milliyetçisisin sen!" Benim sinirlendiğim basit bir dilbilgisi yanlışı değil. Ülkenin en önemli gazetelerinden birinin internet sitesi bu. Dilini doğru kullanamayan adamın o kapıdan içeri girememesi gerekir. Benim sinirlendiğim yetersizliğin normal karşılanır hale gelmesi, keçilerin her yerde her alanda Abdurrahman Çelebi muamelesi görmesi anasını satayım! Bunlar önemsiz şeyler evet, küçük şeyler. Ama sinek gibiler işte, mide bulandırıyorlar. Bir de değil bin tane. Hayır kaçacak yerim de yok ki.
bellatrix dedi ki…
Bunlara "gazeteci" dememekle başlayabiliriz aslında.

Bu blogdaki popüler yayınlar

"Makinalaşmak İstiyorum" Şiiri Üzerine

Virgillius'un şu yazısını okuduktan sonra bir cevaba girişip yorum kısmına koyacak oldum. Fekat yorumun limitlerinin almayacağı bir yazıya dönüştüğü için yazacaklarım, buraya almaya uygun görmüş bulunmaktayım efenim.

Üstat hazır sen yokken meydanı boş bulup atıp tutayım biraz. “Makinalaşmak İstiyorum” şiiri Nazım Hikmet'in şiirinin gelişme döneminde denediği Fütürist akım dahilindeki bir iki şiirinden birisidir. Fütürist akım İtalya'da Marinetti tarafından başlatılmış daha sonra özellikle Rusya'da faşizme olan açık desteği paranteze alınarak geçmişe dair herşeyi reddeden cesur tavrı öne çıkarılarak Mayakovski ve Hlebnikov tarafından uygulanmıştır. Mayakovski'nin şiirinin bu kadar sert, açık ve kavgacı olmasının sebebi şairin manyak bakan gözleriyle birlikte bu akımdır. Nazım Hikmet'in KUTV'da eğitim görürken okuduğu ve çarpıldığı bu şiir biçimine öykünerek yazdığı bir şiirdir “Makinalaşmak İstiyorum”


Biçimsel olarak oldukça özel bir yer tutar Türk şiirind…

Benim Bir Hayalim Var!

Evet Martin Luther King Jr. olmayabilirim! Ama benim de bir hayalim var. Bir gün pavyonda konsomatrislik yapmayı bıraktığımda, bir gün bu kötü dünyadan elimi eteğimi çektiğimde, bir gün hamamda ya da şelalede yedi kere yıkanıp arınıp evimin erkeği olduğumda ya da bir gün "sıçaram yeter artık!" dediğimde, kendimi gazoz üretmeye vereceğim!

Evet yanlış duymadınız, Gökhanoğlu Eğlencelik Gazozları. Ve bu yalan değil, dalga da değil, gerçek bir hayal, hayaller gerçek olacak. İnternetten araştırıyorum uzun zamandır, eve ya da küçük bir dükkana  kurulabilecek portatif bir gazoz makinesi peşindeyim. Siz ey ahali, bazen bıkmıyor musunuz kola, siprayt, fanta ve bilumum buna benzer içeceklerden? Bazen ulan gazlı, şekerli bi şey olsun ama bunlardan farklı bi şey olsun demiyor musunuz? Demiyorsanız da demeyin! Ben diyorum! Kendim üretir kendim içerim anasını satayım!

Babam anlatırdı, Dinar'da onun çocukluğunda dört beş çeşit gazoz markası varmış. Ben kendi çocukluğumu hatırlıyorum, il…

Siportifs

-Tam çıkıyorum müşteri geldi, namaza gidiyorum da diyemedim, çok oldu mu başlayalı? Brrrş -Yok gel gel, hoca daha sala okuyo.