25 Haziran 2010 Cuma

Ya ama yaaa!


Milliyet.com.tr sonunda bunu da başardı Erzincan-Sivas Karayolunu durdurabildi! Güzel gazeteci kardeşlerim, internet oynatıcısı gençler, hiç mi editörünüz düzeltmeniniz yok sizin ben anlamıyorum ki! Bu ne lan!

5 yorum:

bellatrix dedi ki...

+1 rep

simdi isi gucu birakip editor olmak var da, bu coplugun neresinden baslayacaksin... denizyildizi hikayesi gibi bi ucundan girismek mi lazim ki?

Gökhan dedi ki...

Bu çok zor bir şey değil ama ya, dilini bilmeyen adam gazetecilik yapıyor, ben de pilot olacam anasını satayım! Nasıl olsa hiç kimse hiç bir şeyi sallamıyor artık bu ülkede.

sarya dedi ki...

Ol anasını satayım neyin eksik. :)
Haklısın, hiç kimsenin hiçbir şey umrunda değil. umrunda olan bir avuç insanla da işler yoluna girmiyor. bu ülkenin derdi sıkıntısı bitmez canını sıkma be Gökhan.

Gökhan dedi ki...

Geçen Mehmet Demirkol da bu konuda konuşuyordu. "Yok biz şöyle milliyetçiyiz yok böyle vatanseveriz... ama -de -da'yı ayrı yazamıyorsan neyin milliyetçisisin sen!" Benim sinirlendiğim basit bir dilbilgisi yanlışı değil. Ülkenin en önemli gazetelerinden birinin internet sitesi bu. Dilini doğru kullanamayan adamın o kapıdan içeri girememesi gerekir. Benim sinirlendiğim yetersizliğin normal karşılanır hale gelmesi, keçilerin her yerde her alanda Abdurrahman Çelebi muamelesi görmesi anasını satayım! Bunlar önemsiz şeyler evet, küçük şeyler. Ama sinek gibiler işte, mide bulandırıyorlar. Bir de değil bin tane. Hayır kaçacak yerim de yok ki.

bellatrix dedi ki...

Bunlara "gazeteci" dememekle başlayabiliriz aslında.