7 Aralık 2009 Pazartesi

HERŞEYİM TAMDI Bİ SENDİN EKSİK

1 Ocak 2010 itibariyle artık bankaların internet şubelerine girerken tek kullanımlık şifre kullanılması zorunlu hale geliyor.

Gene 1 Ocak 2010 itibariyle bütün banka hesap numaraları İBAN'a dönüştürülecek.

Sigara yasağı açıkhava ısıtıcısı ve branda üreticilerinin bayram etmesini sağladı, türkü barlar bile çareyi dışarıya masa atmakta buldu. İnsancıklar soğukta birbirlerine sokularak biranın yanında inadına sigara tüketmeye devam ediyorlar.

Geçen gün bizim diziyi izlerken, sanat yönetmeninin yaptırdığı kız yurdu tabelasındaki uydurma ismin bile blurlandığını gördüm. Halbuki blur yemeyelim diye bana sormuştu ne olsun yurdun ismi diye.

Bir Demet Tiyatronun eski bölümleri yayınlanıyor Türkmax'te. Rahmetli Laz bakkal dükkanın içinde, çerçevenin Laz bakkal dışındaki her yeri flu çünkü doğal olarak orası bir bakkal ve içerde ürünler var. Ama cennetten gelmiş gibi duruyor rahmetli.

Paris'e yaptığım kısa gezide Fransızlar bana sordular. "Biz bunca hakkı elde etmek için koskoca bir 68 yazını grev yaparak geçirdik, siz birdenbir nasıl becerdiniz bu kadar modern olmayı?". "Devletimiz sağolsun" dedim, "bizim için herşeyi düşünür, elimizi sıcak sudan soğuk suya sokmaz. Allah büyüklerimize zeval vermesin"

Bunları düşünürken takside gidiyordum. Öküzün biri Tophane binasının altındaki köşeye güpegündüz, arkasından geçen binlerce arabaya aldırmadan işiyordu.

Hiç yorum yok: