5 Ekim 2009 Pazartesi

İnci Pastanesi Notu

İstiklal Caddesi'ndeki İnci Pastanesi'nden profiterol yemeyiniz. Yani yiyiniz tabi fekat sıkıldıysanız İnci'nin çok entresan başka spesiyalleri var. Uludağ yiyiniz mesela. Israrla Uludağ isteyiniz, ne olduğunu sormayınız, içinde ne var diye mıncıklamayınız, deneyiniz.

Meraktan ölmek üzere olanlara not içinde not: İçinde Uludağ gazozu yoktur.

3 yorum:

Müge dedi ki...

İnci Pastanesi profiterolüyle meşhur olmasına rağmen bana göre enteresandır ki, en kötü profiterollerden birini yapıyor. Belki de ben yanlış anlamışımdır, kötü profiterolüyle meşhurdur.

Lakin Uludağ pasta manyaktır. İnci'de de olduğunu bilmiyordum, ben Pelit Pastanesi'nde yiyiyorum. Hatta iyi dedin, yakınlarda gidip yiyeyim. Bu arada Pelit Pastanesi'nin Beyaz İnci adlı pastasını da ben size öneriyorum efenim. Böyle hafif, böyle leziz bir pasta.

Gökhan dedi ki...

Aynı Uludağ'dan bahsettiğimizi sanmıyorum şekerim. Sen İnci'ye gidip bir iste, önüne konacak olan şeye "bu ne lan! bulamaç bu!" diyeceksindir muhtelemen. Pelit bize uzak be anam, insan getirir bir geldiğinde biz de yeriz di mi?

Müge dedi ki...

Sana ha-haaayt diyorum şekerim! Satır aralarında bana bulamaç pastayı yemeyecek şımarık kız muamelesi yaptığını anlamadım mı zannediyorsun? Çikolata sosu üzerine sonradan dökülen aynı bulamaç pastadan bahsediyoruz. Bir dahaki gelişime getiriyorum. Sana da sanki birkaç güne kadar yersin gibi geldi mi? Hahahaha! Bak yine kırıcı espri yapma, paralarım.