5 Ekim 2009 Pazartesi

Yorumsuz

Bülent Uygun


...Yunus Emre'nın "Yaradılanı severim, Yaradan'dan ötürü' sözünün kendisi için her zaman hayat felsefesi olduğunu belirterek, "Artık ayrılmamızın zamanı geldi. Kaçınılmaz son ne zaman yaşanacaksa o zaman yaşayacaktık bu anı. Belki bu kelimeler yetersiz kalacak, belki kifayet etmeyecek duygularıma tercüman olmaya. Ancak sevdiklerimin içinde en değerli olanı bırakacağım artık sizlere. Benden bir parça, benden bir can alacaksınız bugün. Hepinizin oğlu, kardeşi, ağabeyi kabul ettiği bir kimliğin şerefiyle yaşadığım bu şehirde, sizleri daha fazla üzmemek adına görevimi bırakıyorum. Benim için bu kavga hiçbir zaman bitmedi, bitmeyecek. Biliyorum ki, hep Don Kişot'u olduğum bu kavganın yel değirmenleri de tükenmeyecek. Ama inançlı mücadelemi hep sürdüreceğim. Aldığım her görevin kutsal olduğunu inancımı yitirmeyeceğim, inanın bu ayrılık bir nebze bile bu inancıma zarar vermeyecektir.Benimle birlikte görev yapan tüm ekibim, tüm arkadaşlarım aynı özveri ve inançla mücadele etti hep. Beraber çıktığımız bu yolda, kimi zaman yağmura, kimi zaman fırtınaya tutulduk. Bana zarar vermek adına yapılan tüm çirkin saldırılara birlikte göğüs geren bütün arkadaşlarımda inanın benimle birlikte incindiler, kırıldılar. Ancak hepimiz, sorumluluğunu aldığımız takımımıza daha fazla zarar vermemek adına susmayı bir erdem kabul edip sabırla bekledik….dedi.Ertuğrul Özkök ise….. Aynı günlerde, biraz gecikmeyle Gülben Ergen dinliyordum.

Oğuzhan Koç'la birlikte söylediği “Giden günlerim oldu” şarkısının son yıllarda dinlediğim en güzel Türk şarkılarından biri olduğunu yeni yeni fark ediyordum.

Kendi kendime “Allah kahretsin, bu vasatlıklarla, vasatlarla, bu günlük hayat yamyamlarıyla uğraşmaktan neleri, neleri ıskalıyorum” diye hayıflanıyordum.

Kalbimi, bedenimi, her yeri yine o tapındığım, müptelası olduğum arabesk sarmıştı.

“Beni alsalar

ipe koysalar

doyamam yine kadere

gönlüm arıyor

titriyorum bak...”

Maymun gönlüm, daha onu dinlerken Gülben'in eski bir şarkısına sarkıyor.

“Arka sokaklarda neler oluyor”.

Sahi, neler oluyor...

Bense yine bu binada, yine on birinci katta, yine yalnız bir cumartesi, tek başıma hayaller kuruyorum….dedi


İkisi de hurriyet.com.tr'den alındı.

2 yorum:

karameL dedi ki...

süpermiş hakkaten! :D

Gökhan dedi ki...

Ondan sonra neden şizofren oluyorsun! Aha bu yüzden oluyorum. Bunların gerçek olduğu ülkede ben nasıl şizofren olmıyim ya!