Ana içeriğe atla

Oh be başardım! :)

Yorumlar

Puffy dedi ki…
Hail to Polanski..!
That's because i don't know about Vyzotskiy..!
Anonim dedi ki…
Ooo, White Nights; Helen Mirren ve Mikhail Baryshnikov. Biz kızlar kendisini aynı zamanda Alexandr Petrovsky olarak da biliriz. :)

Puffy'den sonra yorum yazmam biraz talihsiz olmuş tabii. :P
Puffy dedi ki…
Ama o Puffy,Mikhail Baryshnikov'u Roman Polanski sandığı için iyi ki de sonra yazmışsın :D
Gökhan dedi ki…
O zaman ben de minik bir açıklama geçeyim Puffycim, belki biliyorsundur ama olsun. Barışnikov'a Aleksander Petrovski demelerinin sebebi de Keri Bredşov'un tokmakçılarından birisi ve yegane tokatçısı olmasıdır. Kemikli kıçına değil yüzüne fakat. :)
Puffy dedi ki…
"Kadına şiddete son"yazısı yazdığım böyle bir günde,kadın tokatlayan bir adamı manşetlere taşımanız beni derinden yaraladı Üstadım :)
Anonim dedi ki…
Alexander değil Gökhan'cım, Alexandr ya da "Call me Bob". Borsalino bunun hikayesini anlatsın sana. :)

Aşkım Kızım'ı da benim için seviniz lütfen, oyhş yine çok özledim kendisini. Rıspı.
Gökhan dedi ki…
Siz kadınların sorunu bu işte! elinizdekiyle yetinmiyorsunuz! hep daha fazlası, hep daha fazlası! Aleksandır Siksallandır da yazabilirdim oraya, bunu da düşünmek lazım di mi ama :)
gregor samsa dedi ki…
Aleksandır Siksallandır, senden çok bana yakışırdı Gökhan:)
Gökhan dedi ki…
gregor gece gece güldüm sayende :)

Bu blogdaki popüler yayınlar

"Makinalaşmak İstiyorum" Şiiri Üzerine

Virgillius'un şu yazısını okuduktan sonra bir cevaba girişip yorum kısmına koyacak oldum. Fekat yorumun limitlerinin almayacağı bir yazıya dönüştüğü için yazacaklarım, buraya almaya uygun görmüş bulunmaktayım efenim.

Üstat hazır sen yokken meydanı boş bulup atıp tutayım biraz. “Makinalaşmak İstiyorum” şiiri Nazım Hikmet'in şiirinin gelişme döneminde denediği Fütürist akım dahilindeki bir iki şiirinden birisidir. Fütürist akım İtalya'da Marinetti tarafından başlatılmış daha sonra özellikle Rusya'da faşizme olan açık desteği paranteze alınarak geçmişe dair herşeyi reddeden cesur tavrı öne çıkarılarak Mayakovski ve Hlebnikov tarafından uygulanmıştır. Mayakovski'nin şiirinin bu kadar sert, açık ve kavgacı olmasının sebebi şairin manyak bakan gözleriyle birlikte bu akımdır. Nazım Hikmet'in KUTV'da eğitim görürken okuduğu ve çarpıldığı bu şiir biçimine öykünerek yazdığı bir şiirdir “Makinalaşmak İstiyorum”


Biçimsel olarak oldukça özel bir yer tutar Türk şiirind…

Benim Bir Hayalim Var!

Evet Martin Luther King Jr. olmayabilirim! Ama benim de bir hayalim var. Bir gün pavyonda konsomatrislik yapmayı bıraktığımda, bir gün bu kötü dünyadan elimi eteğimi çektiğimde, bir gün hamamda ya da şelalede yedi kere yıkanıp arınıp evimin erkeği olduğumda ya da bir gün "sıçaram yeter artık!" dediğimde, kendimi gazoz üretmeye vereceğim!

Evet yanlış duymadınız, Gökhanoğlu Eğlencelik Gazozları. Ve bu yalan değil, dalga da değil, gerçek bir hayal, hayaller gerçek olacak. İnternetten araştırıyorum uzun zamandır, eve ya da küçük bir dükkana  kurulabilecek portatif bir gazoz makinesi peşindeyim. Siz ey ahali, bazen bıkmıyor musunuz kola, siprayt, fanta ve bilumum buna benzer içeceklerden? Bazen ulan gazlı, şekerli bi şey olsun ama bunlardan farklı bi şey olsun demiyor musunuz? Demiyorsanız da demeyin! Ben diyorum! Kendim üretir kendim içerim anasını satayım!

Babam anlatırdı, Dinar'da onun çocukluğunda dört beş çeşit gazoz markası varmış. Ben kendi çocukluğumu hatırlıyorum, il…

Siportifs

-Tam çıkıyorum müşteri geldi, namaza gidiyorum da diyemedim, çok oldu mu başlayalı? Brrrş -Yok gel gel, hoca daha sala okuyo.