12 Mart 2010 Cuma

Casablanca Musikisi

Bir daha çal Sam. Tekrar çal. Bakma postallarımın parıldayan S.S.liğine. Beyaz smokinimiz vaadı da biz mi giymedik. Benim ruhum Rick be gülüm... Sen yeter ki çal.


Bir daha çal Sam. Tekrar çal. Dünyada onca meyhane, onca bar varken neden benim yüreğim... Onun için çaldın şimdi de benim için çal.


Bir daha çal Sam. Tekrar çal. İnceden bir taksim geç Casablanca makamından. Dünyanın en Arapsız Arap şehridir filmim. Değil mi ki bu filmin yıldızı benim, bana dumanlı bir rebet şarkısı çal.


Bir daha çal Sam. Tekrar çal. Single Barrel Maltla hadım ediyorum damıtamadığım acılarımı. Birlikte bir Paris görmese de gözlerimiz, adamakıllı bir İstanbul yaşamıştık ikimiz. Sen öldükten sonra yazılmış da olsa "One More Cup of Coffe"yi çal.


Bir daha çal Sam. Tekrar çal. Dudağımın son çeyreğinde erimekte sigaram. Humphrey gibi vuracağım başımı masalara. Geceyi emiyor sanki beynim. Galiba sarhoşum. Sakın bana sarhoş muamelesi yapma Sam. Adam gibi çal.


Gidemeyiz Sam, geç olsun. Martılar uyutmuyor ki beni. Bana ne işkembeciden. Ayılmak istediğimi kim söyledi? Otur o pazarlamacı çantası gibi piyanonun başına, döverim. Sen benim kardeşimsin Sam. Bir daha çal.


Beni bu hallere sen düşürdün ulan allahsız, ulan puşt! Ben sana o şarkıyı bir daha çalmayacaksın demedim mi?

Hiç yorum yok: